GŁÓWNA / HISTORIA / MATYLDA / ROKSANA / GALERIA / BOKSER FORUM / KONTAKT / LINKI 
Bokser Forum Strona Główna Bokser Forum
Forum dyskusyjne o bokserach i dla bokserow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak żywicie swoje boksery ?
Autor Wiadomość
xtc 
Administrator

Wysłany: 2005-09-02, 19:51   Jak żywicie swoje boksery ?

Suche, puszki czy wlasnoręczna produkcja kulinarna ?
Podziel sie swoimi przepisami i doświadczeniami z innymi !

Wojtek 

Wysłany: 2006-01-19, 13:19   

Ja swojego Brutusa żywiłem gotowanym mięsem z kurczaka i ryżem. Gdy był młodszy otrzymywał gotowane wieprzowe ogony z kaszą. Do tych dań dodawałem utartą marchewkę, jabłko.
Niestety w ostatnią sobotę pochowałem swojego przyjaciela. Żył 14 lat i dwa miesiące. Jego lekarz przez ostatni rok utrzymywał go w bardzo dobrej formie podając zastrzyki i tabletki.
Jest to niewiarygodne, ale w uznaniu za wiek psa nie brał odemnie żadnych pieniędzy, musiałem szukać okazji, żeby wręczyć mu jakiś dobry koniak albo coś w tym rodzaju.
Teraz bardzo z żoną cierpimy z tęskonty. Jeszcze nie jesteśmy gotowi na przyjęcie następnego boksia, ale to na pewno nastąpi.

Doxa 
dopiero zaczynam

Wysłany: 2007-02-13, 15:04   

Dorosły bokser powinien być karmiony 2 razy dziennie. Najlepiej po południu i wieczorem. Między posiłkami można podawać specjalne ciastka dla psów, ale tylko jako nagroda.

Bokserowi do jedzenia podajemy:
- ryż lub makaron,
- warzywa: wszystkie, oprócz warzyw strączkowych,
- mięso: wołowina lub drób (najlepiej gotowane),
- kości: duże surowe, wędzone lub specjalne kości ze ścięgien albo skóry; nie należy podawać kości drobiowych,
- jajka: ugotowane,
- pełnowartościowe karmy suche lub z puszki dla psów.

Bokserowi nie należy podawać surowego jajka i słodyczy!!! Z których najbardziej szkodliwa jest czekolada.
Pamiętaj, aby pies miał zawsze dostęp do świeżej (przegotowanej), letniej wody pitnej. Po każdym posiłku lub po wypiciu wody należy dokładnie wymyć miskę psa, aby nie zostały w niej resztki niedojedzonego pożywienia lub śliny!

Lysio 

Wysłany: 2007-02-19, 21:09   

ja mojemu boksiowy kupuje sucha karme najczesciej Ekanumbe - worek 15kg i on starcza na jakies 2 miesiace a cena jego jest 180 zl cos kolo tego

dapi
dopiero zaczynam

Wysłany: 2007-02-21, 11:07   

Sucha Acana Lamb&Rice lub Large breed adult.

Matylda 
rozkręcam się

Wysłany: 2007-02-22, 20:06   

Doxa napisał/a:
Dorosły bokser powinien być karmiony 2 razy dziennie. Najlepiej po południu i wieczorem. Między posiłkami można podawać specjalne ciastka dla psów, ale tylko jako nagroda.

Bokserowi do jedzenia podajemy:
- ryż lub makaron,
- warzywa: wszystkie, oprócz warzyw strączkowych,
- mięso: wołowina lub drób (najlepiej gotowane),
- kości: duże surowe, wędzone lub specjalne kości ze ścięgien albo skóry; nie należy podawać kości drobiowych,
- jajka: ugotowane,
- pełnowartościowe karmy suche lub z puszki dla psów.

Bokserowi nie należy podawać surowego jajka i słodyczy!!! Z których najbardziej szkodliwa jest czekolada.
Pamiętaj, aby pies miał zawsze dostęp do świeżej (przegotowanej), letniej wody pitnej. Po każdym posiłku lub po wypiciu wody należy dokładnie wymyć miskę psa, aby nie zostały w niej resztki niedojedzonego pożywienia lub śliny!

Na przyszłość proszę podawać źródło z którego zaczerpnięty został text

Doxa 
dopiero zaczynam

Wysłany: 2007-02-23, 11:38   

ja to sama napisałam :D

Pastylka16 
dopiero zaczynam

Wysłany: 2007-03-01, 18:28   

Hmm.. :wink: mój piesek.. dostaje na zmianę.. to ryż na mięsie, to puszkę albo suchą karmę.. nieraz jakąs kość.. no i oczywiście Tequila nie obejdzie się bez psich smakołyków.. :roll: ale to tylko i wyłacznie po wykonaniu mojej komendy.. :mrgreen: :!: :!:

[ Dodano: 2007-03-01, 18:29 ]
hmm a zapomniałam dodac, że dostaje posiłek rano i wieczorem.. + witaminy raz dziennie 2 tabletki :wink: dostosowane do wagi.. :)

ewela
Gość
Wysłany: 2007-11-19, 20:06   żywienie boksia

Karmię swojego boksia normalnym jedzeniem i uzupełniam to karmą Acana (premium lub sport, ostatnio potatos) i smakołykami (ciastka Bosha i Oskar - o dziwo z Plusa-dyskonta, bardzo smaczne) i ostatnio żwacze suszone (na lepszą pracę jelit, śmierdzące okropnie). Co do jedzonka, to boksio uwielbia to samo co my jemy, ale dostaje tylko gotowane i tylko lekko doprawiane jedzonko (wołowina, cielęcina, indyk, kurczak), do tego gotowane warzywka (marchewka, seler - natka i korzeń, pietuszka) i bardzo lubi do rosołku lubczyk (zioło, specyficzny zapaszek i smaczek), przecier pomidorowy. Uzupełniam to ryżem, makaronem, kaszą, ale boksio wymógł na mnie, że w miseczce ma najwięcej mięska. Uwielbia też serek biały chudy lub typu sorento (serwatka, dziwny smak). Codziennie wcina na śniadanko chlebek biały lub bułeczki ciemne z ziarenkami, z dużą ilością masełka, skubany.... ten to wiedział, jak sie urządzić.
Zdziowiona jestem, że dajecie swoim boksiom wieprzowinę, gdyż wet na samym początku zakazał mi podawać wołowe mięcho i żadnych ogonów mu nie podaję. Miałam szczęście, że do ukończenia roku przez boksia były jeszcze tanie kurczaki (4 zł za kg), więc jeden na 4 dni gotowałam w wywarze z warzywami, a później były tanie żołądki kurze lub serca (po niecałe 3 zł za kg). Teraz chyba najtaniej wychodzi wołowina z przeceny, ale taka nadająca się jeszcze dla ludzi, bo wszystkie mielone mięska nie nadają się raczej, a wołowinę (gizę, mostek, schab) można kupić za 6-9 zł za kg. Pozdrawiam.

maly_szaleniec

Wysłany: 2011-03-01, 21:20   

Witam wszystkich szalonych boksero maniaków :) Mam przeogromną prośbę do Was, moja kochana Sabulka jest chorowitym psem, a ma dopiero 2.5 roku, pomagam jej jak tylko potrafię, dużo chorob przeszla i walczylysmy razem o jej zycie, a zapewniam Was ma ogromna wolę zycia :) jest non stoper na antybiotykach, obecnie ma problemy z trawieniem i potrzebuje odpowiedniej karmy - Royal Canin Gastro Intestinal Canine, a ja nie jestem w stanie jej tego zapewnić w tym miesiacu poniewaz na jej leczenie wydalam juz 350zl

Prosze o jakąkolwiek pomoc!!!!

Jeśli ktos bylby w stanie pomoc to prosze o kontakt na maila szaleniec_maly@o2.pl

Odpowiedz do tematu